Enea Bastianini znova víťazne

10. 4. 2022
enea bastianini

Zdroj: MotoGP TM

Preteky číslo 500 pod taktovkou Dorny ovládol Enea Bastianini. Taliansky jazdce rozhodol v druhej polovici pretekov, keď zlepšil tempo a predbehol vedúceho Millera, ktorý viedol od štartu. Kubatúru 250 kubických centimetrov ovládol TonyArbolino, preteky boli poznačené monožstvom pádov. Preteky Moto3 (125cc) ovládol Jaume Masia.

Šesť kôl pred koncom sa však začal približovať Enea Bastianini. Jeho zlepšené výkony priniesli ovocie a päť kôl pred koncom Talian obehol Jacka Millera. Následne sa začal vzďaľovať a šiel si pre ďalšie prvenstvo tejto sezóny. Dve kola pred koncom už bol náskok cez sekundu a druhé víťazstvo v kariére bolo blízko.

Enea Bastianini

„Je to fantastický deň. Jack bol veľmi rýchly od začiatku, no neskôr som sa do toho dostal a povedal som si, že musím zabrať. Teplota pre predné kolo bola horšia a horšia. Víťazstvo v Amerike je neuveriteľné. Sú tu perfektní ľudia, perfektná trať. Teraz je čas na poriadny hamburger.“

Skokanom dňa bol Marc Márquez, na štarte pretekov riešil technické problémy a prepadol sa na posledné miesto. V druhej polovici však začal jazdiť parádne a dostaval sa na body. Napokon to stačilo na šieste miesto.